ICH Ever So Clever Something Beautiful

 

    

Tak konečne je diplom doma !

Po viac ako roku, čo som poslala žiadosť na uznanie titulu ICH (30. 9. 2013), nám konečne prišiel diplom, že Rockovi bol priznaný titul Interšampión.

Najskôr bez žiadnej odozvy zo strany SKJ (Slovenská kynologická jednota - www.skj.sk), tak som si myslela, že všetko je OK. Potom niekedy v novembri som mala telefonát z SKJ, že moju žiadosť nepošlú do Belgicka na FCI (Medzinárodná kynologická federácia), lebo pes nesplnil podmienky pre udelenie titulu Interšampión – darmo mal medzinárodný pracovný certifikát, na ktorom bolo napísané, že „táto skúška ho oprávňuje na priznanie titulu Interšampión“, lebo FCI zmenila podmienky na priznanie titulu Interšampión. 

A najlepšia bola poznámka: keby ste to poslali o 2 týždne skôr, tak Vám to ešte pošleme. Ešte sa ma pracovníčka SKJ opýtala, či to chcem aj písomne alebo nie, tak som jej povedala, že áno, chcem to aj písomne. Ale keď mi neprišla odpoveď ani po 2 mesiacoch, tak som tam volala (na SKJ), že teda, či mi to poslali alebo čo ?! Nakoniec však pani povedala, že teda to ešte prerokujú na zasadaní a dajú mi vedieť. Tak sme zas čakali a nakoniec prišla odpoveď (zo dňa 14. 5. 2014), že teda táto skúška psa neoprávňuje na priznanie titulu Interšampión – lebo FCI zmenilo podmienky na priznanie tohto titulu.

Podotýkam, že podmienky sa zmenili v roku 2008, skúšku pes robil v roku 2011 a pracovný certifikát má tiež z roku 2011 a presne taký istý medzinárodný pracovný certifikát na presne takú istú skúšku aj s formulkou „táto skúška ho oprávňuje na priznanie titulu Interšampión“ má aj naša sučka z roku 2012. A do augusta 2013 SKJ vydávalo pracovné certifikáty a posielalo žiadosti o titul Interšampión pre retrievre aj s pracovným certifikátom zo skúšok, kde sa vôbec neprináša – Lesné skúšky malých plemien, Farbiarske skúšky malých plemien, Farbiarske skúšky duričov, na základe ktorých veľa jedincov dostalo nielen titul Interšampión, ale aj tituly národných šampiónov, kde treba na CH pracovnú skúšku – v Maďarsku, v Čechách, v Rakúsku ...

Tak som poslala novú žiadosť (v júni 2014) s potvrdením, že Rocko má národný field trial a čakala som, čo bude. Opäť mi volala pracovníčka z SKJ, že to nie je dobré potvrdenie a keď som jej povedala, že ja iné potvrdenie o skúške nemám – len zápis v rodokmeni a diplom zo skúšky, tak mi povedala, že zápis v rodokmeni nič neznamená. Nakoniec z nej vyšlo, že potrebujem pracovný certifikát na NFTR, na ktorom bude napísané, že „táto skúška psa oprávňuje na priznanie titulu Interšampión“. 

Tak som poslala žiadosť na SPZ (Slovenský poľovnícky zväz - www.polovnictvo.sk) , aby mi poslali ďalší pracovný certifikát, že môj pes má NFTR a teda ten ho oprávňuje na získanie titulu Interšampión. Pracovný certifikát mi síce došiel, ale bez formulky „táto skúška psa oprávňuje na priznanie titulu Interšampión“, tak som ho odfotila, poslala na SKJ a čakala, čo bude. Cca 2 týždne na to mi prišiel z SPZ ďalší pracovný certifikát (obyčajnou poštou – nie doporučene), na ktorom bolo konečne napísané, že „táto skúška psa oprávňuje na priznanie titulu Interšampión“ – a to bez ďalšej žiadosti .... 

Tak som zabalila ďalší pracovný certifikát a poslala ho na SKJ. A vyzerá to tak, že konečne ten správny, lebo dnes nám diplom z Belgicka došiel.

Proste na Slovensku je to tak ....